М. Л. Єропунов: "Щоб мені хотілося розповісти про Миколаївський футбол"

Щоб мені хотілося розповісти про Миколаївський футбол.

     Наша область не маленька. Якщо поглянути, то від Кривого Озера до Казанки сотні кілометрів, їх потрібно проїхати, проїхати та ще по яких дорогах. Це не на трамваї чи тролейбусі проїхати по місту. Почну з Дніпропетровщини. Казанка є останнім пристанищем Миколаївської області. Дуже футбольний край, з яким бажанням відносяться до футболу. Дві команди грають: в чемпіонаті - Ліцей, в першості Казанка,з яким азартом там все робиться. Амбіційна голова держадміністрації-Жорова Ольга, яка разом із не байдужими людьми, тримають Казанку. Які тяжкі дороги-а завжди виїжджають на ігри. А Ліцей разом із Дорошенком, третій призер чемпіонату області та володар Кубку Миколаївської області з нагоди 25 річчю ФФУ. Змінився голова райради Кузін, член виконкому ФФМО, який завжди любив футбол, замінив такий же любитель Василь Васильович. Замінився там і голова федерації футболу району. Я думаю, що і новий буде великим ентузіастом. Тільки командою можна йти та вигравати.

    І ось Новий Буг, з усіх сторін бездоріжжя, але село Кам'яне, така грізна назва, з братами Римчуками, завжди виїжджають на матчі. Зустрів їх в Березанці. Які гарні хлопці, амбіційні, якщо щось не так - бійка, але ці люди підтримують сільський футбол. Вони не байдужі і за це їм спасибі. А Бєлінський, пам'ятаю його з молодості, такий же завзятий, завжди з футболом разом. А голова райдержадміністрації на футболі підтримує всіх. Дитячі команди успішно грають на першість області. Коли влада допомагає-завжди простіше. Спасибі за це. Кам'яне виграло в цьому році Кубок газети "Рідне Прибужжя" у Миколаєві і це не останні перемоги братів Римчуків.

     Чуть в сторону Снігурівка. Багато років футболом займалися і тягнули на своїх плечах Олег Нартов і Сергій Кулажкін і за це їм Велике спасибі. Вибрали у Снігурівці нового голову федерації футболу- Олександра Доліну, молода, завзята людина. Була прекрасна першість району, вона і є. Великі збори булив с. Н-Петрівка, де є господарем Ігор Бритченко. ,нардеп. Дуже багато років ФК "Новопетрівка" грає в першості Миколаївської області. І Велике спасибі Ігорю за підтримку сільського футболу. А Інгулець-Косєй Володимир, як він переживає. Декілька раз був у Снігурівці на футболі. Косєй Володимир це дуже сильна людина, з великою вірою. Спасибі Володимир!

     Прийшов Долина, заграли діти в Снігурівці в футбол на першість область. Райдержадміністрація не з боку, а разом і голова, а особисто перший заступник. Однією командою-до перемоги.

     Десь неподалеку є смт. Березнегувате. В великому занепаді був там футбол. При всьому тому, що старалися якось його підняти. І ось вибрали Віктора Кузнецова Головою федерації футболу Березнегуватського р-ну. Вперше за останні роки провели турнір у березні. Да, ще не має сильної футбольної команди, але вже в 2017 році вона буде грати. З великим натхненням Віктор працює, не дає нікому спати і вже діти грають на першість області. Всі п'ять матчів березнегуватці виграли. Я думаю, що в Березнегуватському районі є небайдужі люди, які допоможуть в розвитку футболу района. Я в це вірю.

 

     І ось Баштанка. Футбольна команда Баштанки неодноразовий чемпіон України, багаторазовий чемпіон області. Пам'ятаю прекрасні роки розвитку Баштанського футболу разом з Кравченко Семен Трохимовичем та Кучеревським Євгеном Мефодійовичем. Але минають роки і знову Баштанка на підйомі з Артеменко Володимиром, великим фанатом футболу. Команда підтримувалась і Іваном Рубським. Все це голови райдержадміністрації. Хочу сказати, що і виконуючий обов'язки голови райдержадміністрації не байдужий і голова федерації футболу Оліфір М. все робив для того, щоб команда грала. І новий голова після нього старався.         Знову прийшов занепад і команда не грала в 2016 році. Хочу сказати Велике спасибі Лиспопаду Олександру та Віктору Степанову, які утримують дитячі команди як Баштанки, так і Інгулки. За це Велика подяка їм. І ось знову зміни. Головою федерації футболу Баштанського р-ну став Сергій Федорко, який розпочав із збору всіх небайдужих людей Баштанщини, а їх багато, і в 2017 році Баштанці знову заявлять про себе, що вони є в обласному футболі. Перемоги Вам!

     Жовтневий район зараз він Вітовський. Пам'ятаю амбіційну Пересадівку, Галіциновку в чемпіонаті області. Матч без бійки не закінчувався. Були керівники, які підтримували Пересадівку. Хороша першість району, хороші хлопчики і, саме основне і дівчатка. І ось знову зміни. Був присутній на конференції. Вибрали Павленка, молоду людину. Поговорили про обласний футбол і вже команда грає на «Кубок рідного Прибужжя». Я бачу, що Жовтнево-Вітовська команда разом з Павленко Сергієм ще покажуть себе.

     Миколаївський район. Як нам не шкода говорити, царство небесне Погорєлову В.Г.,

     Бялику М. І. Вони на своїх плечах несли футбол Миколаївського району. Немає Погорєлова- немає в Степовому і футболу. Я думаю, голова федерації Бойченко Сергій ,який був рекомендований адміністрацією зробить все, щоб традиції були поновлені. Степове вже стало грати в дитячо-юнацькій першості Миколаївської області. Є небайдужі люди. Я розумію, що це немалі затрати. Поїхати в Казанку чи Н-Буг, Снігурівку. Я вірю і знаю,що в 2017 році Миколаївський район заграє.

     Прикордонний район Миколаївщини- Березанський. Прекрасна першість району.  Укр-ніва-Бразіл стала переможцем Першості Миколаївської області з футболу. Я завжди дивлюся на амбіційну людину-Ігоря Чапчая. Скільки енергії, завзяття, на все хватає часу. Гарна команда в нього, взявся і зробив поле стадіону як належить. Будується футбольний майданчик в школі-22x42. Скоро відкриття. Завітає в гості земляк Пустовойтенко В.П. з подарунками, голова райдержадміністрації, Голова посілкової ради завжди разом із футболом і за це їм Велике спасибі. Я думаю, що Березанка  в чемпіонаті області ще скаже своє слово разом з амбіційним Чапчаєм. Діти приймають участь в першості області. Зміна готується до нових перемог Березанка.

     І ось Чорне море. Легендарний Очаків та Очаківський район із його бойовими традиціями та футболом. Пам'ятаємо ФК "Артанію", яка грала у вищій Лізі Українського футболу. Часи міняються. Немає в Очакові братів Журавок, виїхали. І слава тобі господу,стадіон перейшов у володіння мерії, де мером є Бичков. Добре знав його батька. Дуже гарна була людина. В Очакові та Очаківському районі футбол є, непогано грає команда Очакова. Це практично 73- центр військової особливої підготовки. Вони чемпіони південної групи АТО і їдуть до Києва. Пробує грати і грає «Чорноморець». Не все виходить. Але Микола Магу завжди поруч. Енергійна людина. І дівчатка грають в футбол. Микола завжди зустрічає коли проходять змагання дівочих центрів України. Гостили діти(дівчатка) із Умані, Тернополя, Ів-Франківська. В морі накупалися. В Магу М. є своя команда, з якою він завжди іде до перемоги.

     Ось такий наш південь. А далі більш сильніша-північна зона. Від Н-Одеси до Кривого Озера, від Доманівки до Братського, Арбузинки, Єланця-із потужними містами Первомайськом,Южноукраїнськом, Вознесенськом.

     У Н-Одесі багато років головою федерації футболу працює Казакуца Володимир. Завжди в Н-Одесі був футбол. Пам'ятаю ще їх тренував Неран. І саме головне-там багато не байдужих людей, які підтримують футбол. Що таке амбіційна команда "Фанчі" з її амбіційним тренером Сергієм Мандрул та небайдужою людиною до футболу  Стефанчішином Романом, президентом ФК «Фанчі». Я вірю- перемоги будуть. Якщо люди цього хочуть-вони обов'язково будуть. Райдержадміністрація, мерія Н-Одеси не стоять в стороні. Почали ставити стільці на стадіоні. Спасибі за підтримку футболу.

     Ідемо далі. Повне бездоріжжя. Тяжко проїхати. Перед нами Єланець. Що можна сказати про голову федерації футболу? Просто зняти капелюх та вклонитися Олександру Бойчуку який давно очолює федерацію футболу Єланецького р-ну. Діти в першості області завжди грають. Спасибі спонсору Миколі Істраті. Є там Голова селищної ради пгт.Єланець Баденко Любов, Голова райради які також не стоять в стороні. Завжди бувають на футбольних матчах. Спасибі за підтримку .Єланець кращий!

     І ось Братське з Олександром Бачиним. Все на літеру «Б». Мало що можна сказати за цей край. Необхідно ситуацію виправляти. Олександр Казарін грає в Арбузинському районі. Своєї першості не має, ситуацію виправимо. Там теж багато не байдужих людей до футболу. З ними разом ситуацію виправимо…

     Перед нами Арбузинський район разом з Євгеном Травянко, Головою федерації футболу, діти грають в першості області, грають у чемпіонаті району. Як завжди є «Агрономія»,футбольна команда, яка грає дуже багато років в першості області, з її керівником Сергієм Чмирьом. Так, він амбіційний, але є людиною яка ніколи не зраджувала футболу. Скільки пам'ятаю Сергія, він завжди і з футболом. У цьому році не поталанило - 2 місце в першості області. Спасибі Сергію, за допомогу в футболі. Женя сказав, що буде ще команда. Дай бог, удачі! Арбузинський район межує з Первомайським та Вознесенським. Вознесенщина великий футбольний край із Іваном Бурдіним, чудовою людиною. Мене життя давно пов'язало з цією енергійною та сильною людиною, яка завжди підтримувала та підтримує футбол. Згадаємо команду "Лан" с.Щербані Володимира Триножкіна, яка займала призові місця в чемпіонаті області. А команда ФК "Воронівки" з Ігорем Науменко- чемпіон області. А прославлена Олександрівка! Сто років грає в футбол.Своя група підготовки, красені. Діти грають в футбол. Спасибі тобі, Іван Арсентійович, за підтримку обласного футболу. Спасибі Миколі Бензарю за фанатичну гру Олександрівки.

     І ось він,Первомайський район з Глушко Володимиром. Район сильний, сильне місто Первомайськ. Володимир підтримує район. Є дуже багато перспектив. Я думаю, що разом з небайдужими людьми Первомайський район займе гідне місце на карті Миколаївської області.

     Врадієвський район. Скільки разів був там, по кілометражу десь 220 км. Колись ще в далекій юності, я грав во Врадіївці. Тоді Баштанка розгромила ту команду, яка зібралася во Врадієвці. На довгі роки футбол обходив краєм Врадієвку. І ось нарешті прийшла не байдужа людина, людина з Великої букви, сильна і енергійна. Врадієвка повинна сказати їй Велике спасибі за відремонтований стадіон, за прекрасний футбол, за діток, які почали тренуватися, за те, що великий аматорський футбол прийшов у Врадієвку. Це Микола Топало. Він ніколи не говорить, що виграє, але завжди це робить. Третій призер чемпіонату України, чемпіон та володар Кубку області, володар суперкубку області. Я хочу сказати, це дійсно не байдужа людина в Миколаївському футболі. Без зайвих слів- до перемоги! Спасибі Микола Вікторович і Велике спасибі голові райдержадміністрації Жосану В. за підтримку.

    Криве Озеро. Прекрасний чемпіонат району. Грають Одесити, діти. Грають дуже багато років.У руля футболу не байдужа людина- Михайло Скрипніченко. Спасибі, Михайло, за підтримку футболу.

     Доманівка футбольний край, край ручного м'яча. Першість району є. Діти грають в першості області. Команда своя, молода. Грає в першості області.Там також є небайдужа людина Власюк Віктор. Із своїми друзями дуже багато років підтримують Доманівський футбол і просувають його вперед. Спасибі Віктор Дмитрович, та всього тобі доброго!

     Доїхали ми до Веселиново. Багато часу прийшлося затратити для того, щоб все таки вирішити проблему Голови федерації футболу району. І ось небайдужі люди, після сесії райради, зібралися разом, обговорили і було вирішено Головою обрати футбольну людину- Віктора Федюка. І не промахнулися. Чудова людина, закохана в футбол. Сьогодн і діти грають в першості області. Команда Широкого Лану, достойно грала у першості Миколаївської області 2016 р. Стали приводити до ладу стадіон в Веселиново. Федюк Віктор допомагає команді 1 ліги жіночого футболу України. Спасибі тобі, Віктор! Я вірю, що Широкий Лан виграє першість області, як це зробила Березанка.

     У нас є ще міста в Миколаївській області. Первомайськ велике місто і ще з більшими амбіціями. Там футбольні люди. Він завжди грізно вмішувався в чемпіонат області, показуючи свою силу. Там жив великий тренер Кривіцький Леонід. Зараз це місто достойно грає в аматорській першості України, у чемпіонаті області діти. Я завжди думаю, а як би не було Миколи Флакея? На скільки неспокійна людина, завжди з вірою у перемогу, ніколи не згинається, завжди підказує, якщо щось не так, веде команду до перемоги. У нього хороша команда тренерів - Іван Мілько, Констянтин Доценко, команда сильних людей, вірних друзів. Я вірю, що перемога, в чемпіонаті області, України, поруч. 2017 рік буде переломним. Спасибі Миколо, що є такі люди в футболі. Спасибі Кухаренко Севі за підтримку. Спасибі меру міста Людмилі Дромашко—за підтримку Первомайського футболу!

     Далі по дорозі до Миколаєва, місто атомників - Южноукраїнськ. Колись тут була команда 2 ліги Українського футболу. Прекрасний стадіон, який треба відремонтувати. Тут живуть гарні, сильні люди з Великою вірою у футбол. Там багато років Головою федерації є Юрій Бойко. За цю людину можна багато говорити гарного. Спасибі богу, що такі люди є. Ця людина тягне на своїх плечах північну частину футболу області.

     Практично всі райони грають у футбол, як в дитячо-юнацькій так і в аматорський. А яка прекрасна зона футзалу, де розігрується звання чемпіона Миколаївської області. Підготував судів, працює над суддями великого футболу, міні-футболу, сам судить. Без зайвих амбіцій, людина на своєму місці, це другий Голова федерації футболу північної зони. Я його дуже поважаю. «Автолокомотив»-третій призер чемпіонату області. Небайдужа, гарна людина-Петро Форостяний допомагає розвивати футбол північної зони. Молода команда «Южноукраїнськ» із тренером Сергієм Грушанським, думаю, ще скаже своє слово в чемпіонаті області. Спасибі всім, небайдужим Южноукраїнцям Недяку Олегу, мерії міста,. Велике спасибі всім.

     Місто Вознесенськ. Колись сюди, говорять, приїжджали Великі люди. Скільки пам`ятаю, футбол в місті був, тому що його любив і любить Гержов Юрій, та такі, як Голова федерації міста, Сергій Юсипенко. Ця людина змогла зібрати біля себе таких же людей, як сам-любителів футболу. «Сокіл» Вознесенськ а також команда дітей, завжди грає в першості області. Є дівоча команда. Велике спасибі тобі, Сергій, за підтримку футболу області.

     І ось столиця Миколаївщини- місто Миколаїв. Завжди був і є футбольним містом. Зараз тут грають дві команди професійного футболу. Це МФК «Миколаїв» із Кантором Сергієм, та ПФК «Суднобудівник» з ентузіастом Юрієм Чаусом. Я, думаю, що настане той час, коли вони будуть грати в парку «Перемоги» на гарному стадіоні.

     Є у нас ще один представник Першої ліги, але жіночої. Команда «Торпедочка-Автомобіліст» с ентузіастом та тренером Єфімако Володимиром, яка на протязі трьох років приймає участь у найдоросліших змаганнях та кожен раз виходить до фінальної частини, а у минулому році ще стала бронзовим призером. Допомогають в цьому Буркун В. В., вже названий Федюк В. І. та Федерація футболу Миколаївської області.

     Також у м. Миколаєві є один з п`яти в Україні межрегіональних Центрів підготовки дівчат з футболу, який у 2016 році зайняв 2 місце у Всеукраїнському турнірі «Кубок Надій ФФУ». 

     Федерація футболу міста, начолі із Пасічним Олександром, дуже багато працює разом зі своєю з командою. Зібрали немало аматорських команд. Проводять гарний чемпіонат міста як великого футболу так і міні-футболу. Нажаль крім ПФК«Суднобудівника» в чемпіонаті області ніхто не грає. Я думаю, що це все тимчасово. Хотілося, щоб в чемпіонаті України в футзалі грала команда м. Миколаєва, так як, в свій час, команда Южноукраїнська. Спасибі, Пасічному Олександру і команді за хорошу організаційну роботу.

     Є в нас і вуличний футбол начолі з Олександром Степановим- Великою людиною з організаційними здібностями. За ним тягнеться молодь. Дуже багато він робить для молоді- відволікає її від шкідливих звичок. Спасибі Олександру, Євгену та команді. Продовжуйте так і надалі.

     Ось ми побували в нашій області. Всі федерації провели конференції, для того щоб змінити Статут, згідно нового «Закону про громадські об'єднання», вибрали делегатів на Конгрес, який відбудеться 15 грудня 2016 року. Спасибі федераціям за те, що відвинули мене на новий термін.

     Що зробив Виконком Федерації та апарат федерації. У Виконкомі 21 член. Хочу сказати всім Велике спасибі за підтримку та роботу. Калита- це підготовка тренерів "С"-диплому. Пихтін-райони та їх стадіони. Кулішов-дитячо-юнацький футбол та «Шкіряний м'яч» Бойко- північна частина області.Разом із Скриніченко, Кухаренко, Бурдіним- це центр області. В цьому році при Клубі «Шкіряний м`яч» на II етапі в районні та місці прийняло участь - 553 команди, 7742 учня. В обласних змагання прийняло участь- 51 команда і 714 учнів. В обласних змаганнях – 24 команди, 336 учнів.

 

     Жайворонок, Ішхнелі- ветеранський футбол. Запорожець- перший зам. і аматорський футбол. Борухов- сільський футбол. Забранський-професійний футбол.Двойнисюк відповідав за пресу. Оліфер- це апеляційний комітет. Кузін-відповідальний за Казанку, Н-Буг, Березнігувате, Снігурівка. Некрасов відповідає за дитячо-юнацький футбол півдня області. Координує роботу разом із Бойко всю область.

     Володимир Єфімако відповідає за південний регіон України, як центр жіночого футболу, відповідає за розвиток жіночого та дівочого футболу області. Ірина Жила- головний бухгалтер відповідає за фінансову звітність перед фіскальними службами, статзвітністю, веде базу даних заявок перезаявок аматорського футболу. Кожен місяць звітує перед фінансовими органами федерації футболу України за кошти, які витрачені. Було вперше проведено чемпіонат півдня АТО під патронатом федерації. За це відповідав Некрасов Микола. Грало 7 команд. Чемпіоном став 73- центр спецпідготовки. Друге місце-79 аеромобільна бригада, третє-в/ч 3039 Нацгвардії. Проведено закриття, нагородження. Три команди поїдуть в Київ виборювати звання Чемпіона АТО.

     Президент ФФУ Павелко А.В. подарував білети чотирьом командам на гру Україна- Фінляндія. Чемпіонат АТО в 2017 році розпочнеться в квітні місяці. У нас є великі перспективи в будівництві футбольних майданчиків. В Березанці вже закінчується будівництво одного з них. В 2017 році планується будівництво майданчиків 22x42 в 10-15 районах області та в м. Миколаїв. У Первомайську, як і в Южноукраїнську планується будівництво стадіона із штучним покриттям. Над цим нам всім треба працювати, як владі так і федерації. Уже в грудні місяці планується закінчити будівництво заводу по виготовленню штучного покриття для футбольних полів, за підтримкою президента ФФУ України Павелко А.В.

     Кожен рік, в грудні місяці, я звітую перед футбольною громадою області. В цьому році практично побував у багатьох федераціях районів, держадміністраціях, приймав участь у районних конференціях. Приїздив на футбольні баталії першості та чемпіонату області. Слідкував за тим, щоб все було гаразд в суддівському корпусі. Добавилось багато молодих суддів із районів. З ними треба працювати. Нам говорили, що нам не вистачить суддівського корпусу. Адже легше судити місто. Не треба тратити час на поїздки, все гаразд. Я пам'ятаю, що раніше першість області судили суді тільки з Миколаєва. 1-2 судів було з районів. Це Н-Буг, Баштанка. Я скажу, зараз з цим все гаразд. Ще зимою підготуємо дальні точки. Допомагає Кривий Ріг. Я думаю, що комітет арбітрів разом з Возняком та головним суддею Зубріцким справилися з поставленими завданнями. Говорити можна багато, але потрібно разом з владою йти далі, у вирішені футбольних завдань. Якщо ми всі будемо разом коли добре і коли ні, то обов'язково переможемо. І на наступному чемпіонаті Світу, Європи ми достойно виступимо. Всім Велике спасибі за підтримку. В мене є багато часу для того, щоб займатися улюбленою грою міліоннів людей. Ще раз Велике спасибі.